Onka Farma %100 Saf Okaliptüs Yağı

"Eucalyptus globus"
  • Hacim: 20 ml / 30 ml
  • İçerik: Su buharı distilasyonu yöntemiyle elde edilmiş %100 saf okaliptüs yaprağı yağı.
Sipariş için;

Okaliptüs Yağı Faydaları ve Kullanımı

  • Yağın antiseptik ve antifungal özellikleri nedeniyle çeşitli cilt hastalıklarının belirtilerini hafifletmek için kullanılabilir. Böcek ısırıklarına sürüldüğünde kaşıntıyı alabilir, egzamanın neden olduğu tahrişi azaltabilir. Ağız içinde bulunan yaralar için okaliptüs yağıyla karıştırdığınız suyu gargara olarak kullanabilirsiniz.
  • Okaliptüs yağı katılaşan kasları rahatlatabilir. Ağır bir egzersizden sonra kaslarda oluşan ağrıların hafifletilmesi için masaj yağı olarak kullanılabilir. Kronik sırt ağrısı, kasılma ve burkulmalara iyi geldiği bilinmektedir.
  • Soğuk algınlığı, öksürük ve sinüs enfeksiyonu gibi solunum yolunu etkileyen problemlerde rahatlamanıza yardımcı olarak okaliptüs yağı kullanılabilir. Yağ burun tıkanıklığının kısa sürede giderilmesine yardımcı olabilir. Fazla kullanılması halinde ciltte tahrişe neden olabilir. Okaliptüs yağını öksürük için kullanmak istiyorsanız hazırladığınız çaya bir kaç damla damlatabilirsiniz. Sinüzit nedeniyle oluşan burun tıkanıklıklarında 5-6 damla okaliptüs yağı damlatılan kaynamış su buharı 5-10 dakika solunarak rahatlama sağlanabilir.

    Uyarı:
    Okaliptüs yağı güçlü bir yağdır ve cilt üzerinde kullanıldığında tahrişe neden olabilir. Bu yüzden cildinizde problem yaşadığınız bölgeye sürmeden önce elinizin üst kısmına bir miktar sürün ve tahrişe, kızarıklığa yol açıp açmadığını görmek için 1 saat kadar bekleyin.
Yenileniyoruz...Daha fazla ürün. Daha fazla içerik.

Sizlere çok daha iyi bir deneyim yaşatmak için web sitemizi yeniliyoruz. 

Gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?