Onka Farma %100 Saf Nane Yağı

"Mentahe piperitae"
  • Hacim: 20 ml / 30 ml
  • İçerik: Su buharı distilasyonu yöntemiyle elde edilmiş %100 saf nane yaprağı yağı.
Sipariş için;
Nane Yağı Faydaları ve Kullanımı
 
  • Nane yağı cildi yatıştırıcı etkisi sayesinde bazı kas ağrılarının giderilmesi için bölgesel olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda nane yağının içinde bulunan anti mikrobiyal etkinliğe sahip mentol sayesinde kötü nefes kokusunun giderilmesini sağlar ve sindirim problemlerinin azaltılmasına yardımcı olur. Klinik olarak tavsiye edildiği üzere nane yağı, kas spazmlarını en aza indirdiği için mide bulantısını önleme konusunda oldukça iyi bir kurtarıcıdır. 
  • Nane yağı kas ağrılarını gevşeten en etkili doğal ağrı kesicilerden birisidir. Özellikle sırt ağrılarının giderilmesinde, ağrılı ve acılı kas problemlerinde ve tansiyondan kaynaklı baş ağrılarında faydalı olabilir. Nane yağını kullanmak istediğiniz duruma ve bölgeye göre ovarak veya masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
  • Nefes almadan hemen önce nane yağını burnunuza yaklaştırmak veya nane yağının kokusunu içinize çekmek tıkanmış durumda olan sinüslerinizin ve boğazınızın hemen açılmasına yardımcı olabilir. Nane yağı balgam söktürücü gibi harekete geçer ve soğuk algınlığı, sinüzit hastalıkları, bronşit, astım gibi hastalıklarda iyileşmeye yardımcı olur.
  • Eklemleriniz ağrıdığında, saf nane yağını lavanta yağı ile karıştırarak ağrıyan bölgeye sürülebilir. Böylece kaslarınıza buz banyosu etkisi sağlayarak soğuma hissi sağlayarak iyi hissetmenize yardımcı olur.
  • Almanya Kiel Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, nane yağının içeriğinde bulunan rahatlatıcı ve iyileştirici etkiler sayesinde alın bölgesine uygulanan nane yağının baş ağrılarının ve migrenin azaltılması için doğal bir tedavi sağladığı ortaya konmuştur. Baş ve boyun bölgesi masaj uygulamaları için 2 yemek kaşığı Zeytin yağı veya incir yağı içerisine 1 tatlı kaşığı portakal yağı ve 8-10 damla nane yağı damlatarak kullanılabilir.
  • Yapılan çalışmalara göre nane yağı, nefesi ferahlatmada ve diş çürüklerinin oluşumunu önlemede piyasadaki pek çok diş macunundan daha etkili sonuç sağlamaktadır. Nane yağını ev yapımı diş macunu veya ağız çalkalama suyu hazırlayarak kullanabilirsiniz. 1-2 damla nane yağı 1 bardak suya damlatarak ağzınızı çalkalayabilirsiniz.
  • Medikal çalışmalar kemoterapi sonrasında oluşan mide bulantılarının giderilmesinde nane yağının, ilaçlardan ve diğer tıbbi yöntemlerden daha etkili olduğunu ortaya koymuştur. 1 bardak suya 1-2 damla nane yağı ve birkaç damla limon suyu damlatarak çay şeklinde içmek mide bulantısını azaltmaya yardımcı olabilir.
Yenileniyoruz...Daha fazla ürün. Daha fazla içerik.

Sizlere çok daha iyi bir deneyim yaşatmak için web sitemizi yeniliyoruz. 

Gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?