Onka Farma %100 Saf Kekik Yağı

"Thymus sp."
  • Hacim: 20 ml / 30 ml
  • İçerik: Su buharı distilasyonu yöntemiyle elde edilmiş %100 saf kekik yaprağı yağı.
Sipariş için;

Kekik Yağı Faydaları ve Kullanımı

  • Kekik yağı solunum yollarıyla ilgili sorunları giderir. Genel anlamda tüm solunum yolları problemlerinde yardımcı olarak kullanılabilir. Bronşit belirtilerini hafifletir. Öksürüğe ve üst solunum yollarına iyi gelebilir. Balgam söktürücü etkisi bilinmektedir. Sinüzit ve stres nedeniyle oluşmuş baş ağrılarının iyileşmesine de yardımcı olabilir. Bu etkisinden faydalanmak amacıyla, 2 bardak sıcak su içine, 8 ila 10 damla kekik yağı damlatabilir ve buharını soluyabilirsiniz. Kekik yağı, bronşiyal kasları etkileyerek krampları çözmeye yardımcı olabilir. Romatizmal ağrıları tedavi etmek konusundan başarı gösterir. Baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Ağrıyan bölgeye 1 yemek kaşığı zeytin yağı içerisine 2-3 damla kekik yağı damlatarak pamuk yardımıyla sürüldüğünde ağrıyı alır.
  • Yemek sonrası oluşan şişkinliğin azalmasına ve gaz sancılarının giderilmesine yardımcı olabilir. Bağırsakların düzenli şekilde çalışmasını destekleyici özellik gösterir. Mide kramplarını rahatlatıcı etki gösterebilir. Bağırsaklardaki parazitleri düşürmeye yardımcı olur.
  • Mantar ve benzeri cilt hastalıklarının ortadan kalkmasına yardımcı olur. Çevresel etkenler sebebiyle meydana gelen sivilce ve aknelerin iyileşmesine yardımcı olabilir. Kaşıntı ve böcek ısırıklarını iyileştirici etki gösterebilir.
  • Kekik yağı, dahilen kullanılacaksa, 1 çay bardağı suyun içine 1-2 damla damlatılarak kullanılabilir. Bu şekilde günde 1 kez tüketilebilir, fazlası vücuda zararlı olabilmektedir.
  • Kekik yağı cilt üzerinde kullanılacaksa, zeytinyağı ya da tatlı badem yağı gibi bir yağ ile ya da suyla inceltilerek kullanılmalıdır. 1 yemek kaşığı zeytinyağının içinde yaklaşık 5 damla kekik yağı kullanılabilir.

Uyarı: Kekik yağı kullandıktan sonra cildinizde bir alerjik reaksiyonun geliştiğini görürseniz kekik yağını kullanmayı derhal bırakın ve bir cilt doktoruna başvurun.Bir hastalık sebebiyle ilaç kullanıyorsanız ya da bir cilt rahatsızlığınız varsa kekik yağını kullanmadan evvel muhakkak doktorunuza danışın.Kekik yağının hamilelik ve emzirme süreçlerinde kullanılması doğru değildir.Bebeklere ve çocuklara kullandırılması tavsiye edilmez.Epilepsi, astım ve hepatit hastalarının doktor kontrolünde kullanması daha doğrudur.

Yenileniyoruz...Daha fazla ürün. Daha fazla içerik.

Sizlere çok daha iyi bir deneyim yaşatmak için web sitemizi yeniliyoruz. 

Gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?