Onka Farma %100 Saf Adaçayı (Acı Elma) Yağı

"Salvia officinalis"
  • Hacim: 20 ml / 30 ml
  • İçerik: Su buharı distilasyonu yöntemiyle elde edilmiş %100 saf adaçayı (toprak üstü kısımları) yağı.
Sipariş için;

Faydaları ve Kullanımı

  • Antioksidan ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Anti fungaldir, yani mantar karşıtıdır. Diş ağrılarında, ağız içi yaralarda ve boğaz ağrılarında ağız çalkalama solüsyonu olarak kullanılabilir. 2-3 damla adaçayı yağını ılık bir suya damlatılır, gargara olarak iki saatte bir uygulanması iyi sonuçlar verebilir. Bitkisel rahatlatıcı olduğu, bakteriyel etkisinin bulunduğu, iyileştirmeyi çabuklaştırdığı kabul görmektedir.
  • Gaz sorunlarına, şişkinliğe, mide yanmasına, mide ağrısına ve karın ağrısına çok iyi gelir. Ağrı durumunda karın bölgesine sürülebilir. Kullanılmadan önce suyla inceltilmesi ya da badem yağı veya Hindistan cevizi yağı gibi taşıyıcı bir yağla karıştırılması önerilir. Ayrıca, bir bardak suya 2-3 damla damlatılarak içilebilir.
  • 2 yaş üstü bebeklerin gaz problemlerini rahatlatmaya yardımcı olabilir. Bunun için suya 1-2 damla damlatıp bu suyla bebeğe masaj yapılabilir. Bebeklerde kesinlikle fazla kullanılmamalı ve adaçayı yağı onlara kesinlikle ağızdan içirilmemelidir. 2 yaş altındaki bebeklere önerilmeme sebebi, sinir sistemini etkileyebilecek güçlü bir yağ olmasıdır. Ayrıca, inceltilmeden kesinlikle bebek cildine sürülmemelidir. Aksi takdirde bebeğin cildini tahriş edebilir. Bebek vücudunda, ayak tabanları haricinde bir yere sürülmemesi ve çok az miktarda kullanılması önerilir. Her halükarda, doktora danışarak kullanılması en doğrusudur.
  • Regl ağrılarını ve sancılarını gidermede, regl düzensizliğinin iyileşmesinde yardımcı olabilir. Regl döneminde ortaya çıkan sinirli hali yatıştırır. Bunun için yağ inceltilerek karna ve kollara masaj yapılmalıdır. Menopozun rahatsız edici etkilerini, sıcak basmalarını, gece terlemelerini, çarpıntı baş ağrısı ve gerginlik gibi sorunları ortadan kaldırmaya yardım eder. Bunun için yağı incelterek ayaklara masaj yapmak yeterlidir. Aynı zamanda yağı banyo suyuna eklemek da bir çözümdür.
  • Cinsel arzuyu yükseltmek amacıyla, yemeklerde birkaç damla kullanılabilir. Ayrıca, banyo yapılan suya da eklenebilir. Başka bir yağ ile karıştırılarak ya da suyla inceltilerek masaj için kullanılabilir, bu durum da libidoyu artıracaktır. Hem kadınlar hem de erkekler için faydalıdır.
Yenileniyoruz...Daha fazla ürün. Daha fazla içerik.

Sizlere çok daha iyi bir deneyim yaşatmak için web sitemizi yeniliyoruz. 

Gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?